Akcja charytatywna "Pomóżmy Kubusiowi"


IMG 6928Za namową jednej z naszych Wolontariuszek, zorganizowaliśmy w miesiącu październiku zbiórkę przyborów toaletowych Kubusiowi, który od urodzenia zmagał się z ciężką chorobą. Wspomagaliśmy tę akcję, gdyż chcieliśmy pokazać naszą postawą, że nie jesteśmy obojętni na cudze problemy. Zanim nasza akcja się skończyła, Kubuś powiększył grono Aniołków. Nie zdążyliśmy przekazać potrzebnych mu rzeczy.

Dnia 15 listopada 2018r. wolontariusze SKC zebrane dary przekazali Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Sokółce, który zajmuje się kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, którego podopiecznym był Kubuś. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez panią Dyrektor Elżbietę Szomko, jej pracowników, a także podopiecznych. Nasi wolontariusze wraz z opiekunem zostali oprowadzeni po Ośrodku, gdzie mogli zobaczyć jak się uczą i spędzają wolny czas dzieci i młodzież tego Ośrodka.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom naszej szkoły we włączenie się w tę akcję charytatywną.

Dzięki udziałowi w takich akcjach pokazujecie Państwo ogromne serce i całe te dobro przekazujecie swoim dzieciom, ucząc ich w ten sposób dzielenia się tym co macie z innymi.

A oto relacja z SOSW w Sokółce:

https://www.soswsokolka.pl/news.php?readmore=1095