Klas VA tworzy gazetę o Tomku Wilmowskim.


P1100375W dniach 8 kwietnia 2015r. – 14 kwietnia 2015r.  na lekcjach języka polskiego klasa Va realizowała projekt edukacyjny „Niezwykłe przygody Tomka Wilmowskiego”. Zadaniem uczniów było stworzenie gazety dotyczącej tematów poruszanych  lekturze Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”. Praca odbywała się w grupach. Aby dobrze zrealizować zadanie, należało wnikliwie przeczytać książkę i na jej podstawie stworzyć artykuły do gazety o Tomku. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi dziennikarze tworząc wywiad z bohaterem lektury, pisząc kartkę z pamiętnika nastoletniego podróżnika lub tworząc artykuły dotyczące przyrody, zwierząt lub mieszkańców Australii. Musieli również miejsca zdarzeń umiejscowić na mapie i przeanalizować trasę podróży chłopca z Polski do Australii. Każdy pracował bardzo intensywnie, aby gazeta zespołu została wydana na czas i zaciekawiła czytelnika. Uczniowie bawili się świetnie. Mogli przy okazji podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi poruszanych w powieści tematów.