Wycieczka klas I


IMG 1749Dnia 12.05.2015r. klasa I A i I B uczestniczyła w całodniowej wycieczce  NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ. Szlak Rękodzieła Ludowego to podróż do czasów naszych pradziadków  i ich codziennej pracy. Jest to wycieczka po starych pracowniach rzemieślniczych, takich  jak garncarz, kowal, łyżkarz czy tkaczka. Rzadko już można spotkać prawdziwego przedstawiciela tych zawodów, które odeszły już niemal zupełnie w niepamięć. Zajrzeliśmy też do Świętej Wody, gdzie zobaczyliśmy malowniczo położone sanktuarium maryjne. Każdy z nas chętnie uczestniczył w  pokazach poszczególnych rzemiosł, a nawet  w niektórych z nich sami braliśmy udział np. w przędzeniu wełny u pani tkaczki. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Był również czas na wspólne zabawy i gry. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.