LICYTACJA PODPISANYCH KOSZULEK  JAGIELLONII


13427729 1116482898423835 663502595729844239 nZapraszamy na LICYTACJĘ WŁASNORĘCZNIE PODPISANYCH KOSZULEK REPREZENTANTÓW JAGIELLONII, która odbędzie się już w piątek 17.06.16 w SP51 w Białymstoku. (ul. Kluka 11A) Koszulki czekają na właścicieli. Pieniądze z licytacji przeznaczone będą na przeszczep komórek macierzystych mamie naszej uczennicy. Nie przegap unikatowej okazji nabycia koszulki naszych reprezentantów! ZAPRASZAMY!!!

Czytaj więcej...

festyn2016

5 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom


sp51czyta

Dzień Dziecka


DSC07413Klasa II b i II c spędziła na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia” Strefy VIP-ów” dla kibiców.

Poznaliśmy jak wyglądają przygotowania piłkarzy do meczu na murawie stadionu. Odwiedziliśmy szatnie dla piłkarzy, szatnie dla trenerów i sędziów. Zobaczyliśmy jak wyglądają szatnie do masażu zawodników. W strefie” 0” byliśmy na murawie stadionu, która składa się z pasa trawy sztucznej oraz z boiska właściwego-trawa naturalna. Spotkanie zakończyło się rozgrywką w piłkę nożną dzieci.

Czytaj więcej...

III Miejski Konkurs Kultury Języka Polskiego


13 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się szkolny etap III Miejskiego Konkursu Kultury Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas V oraz 5 uczniów z klas VI. Uczestnicy zmierzyli się z zadania z  zakresu składni zdania pojedynczego i złożonego, słowotwórstwa, fleksji, frazeologii, leksyki. Musieli wykazać się również znajomością zasad ortografii i interpunkcji.

Do kolejnego etapu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku, zakwalifikowała się uczennica klasy Va Maja Chorąży.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Znamy już wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2016r. Nasi uczniowie osiągnęli lepsze wyniki niż średnie w województwie i w kraju . Jesteśmy z nich dumni!

 

Przedmiot Średnia szkoły Śr. województwa Śr. kraju
język polski 79% 71% 71%
matematyka 65% 54% 54%
język angielski 83% 70% 71%

 

Wycieczka klas IV „W Mazurskiej krainie…”


P1110067W dniach 12 – 13 maja 2016r. klasy IVa i IV b wyjechały na wycieczkę na Mazury. W pierwszym dniu rozpoczęliśmy od zwiedzenia katedry w Świętej Lipce, ruchomych organów i wysłuchania tam koncertu organowego. Następnie pojechaliśmy do Gierłoży, gdzie zwiedziliśmy ruiny twierdzy Wilczy Szaniec. W czasie II wojny światowej miała tam miejsce kwatera wojskowa Hitlera. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o stojących tam ruinach. Próbowała przekazać nam, jak wyglądały zawalone dziś pomieszczenia i co się w nich znajdowało. Następnie udaliśmy się do Mazurolandii, gdzie zobaczyliśmy Park Miniatur najsławniejszych zabytkowych budowli. Mieliśmy również okazję obejrzeć repliki broni średniowiecznej, założyć hełmy, wziąć w rękę miecze. Przebraliśmy się również w mundury z II wojny światowej, polskie, ale i niemieckie czy sowieckie. Każdy spróbował, jak strzela się z łuku czy broni.

Czytaj więcej...

Zajęcia z architektem


SDC1599011 maja 2016r. w ramach programu Erasmus+ „Każde dziecko jest artystą” odbyło się kolejne spotkanie poświęcone działaniu „Architektura. Sztuka miasta”. Tym razem uczniowie ze ścisłej grupy projektowej oraz ich rodzice mieli okazję spotkać się z architektem białostockim panią Agatą Jodczyk. Pani architekt przedstawiła uczestnikom, krok po kroku, jak powstaje projekt architektoniczny budynku. Uczestnicy dowiedzieli się, jak dużo pracy trzeba włożyć, by powstał najprostszy dom. W części warsztatowej dzieci i ich rodzice zostali podzieleni na grupy i mieli razem stworzyć elewacje budynku, którego rozrysowany plan dostarczyła pani Agata. Należało wykorzystać informacje podane przez panią architekt. Okazało się, że zaprojektowanie wymarzonego domu nie jest takie proste. Najpierw trzeba było się zastanowić, jak chcemy, aby nasz dom wyglądał. Następnie należało oglądając plan rozrysować drzwi, okna, dodać elementy dekoracyjne. We wszystkich działaniach pomagała prowadząca, służąc radą i fachowym „okiem”. Z tego samego planu powstały trzy zupełnie odmienne domy. 

Czytaj więcej...