Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się

23 czerwca 2017 roku:

uczniowie klas I-III o godzinie 9:00

uczniowie klas IV-VI o godzinie 10:30

uczniowie klasy 0 o godzinie 11:30

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i opiekunów do wzięcia udziału
w uroczystości.

Rajd Pieszy 2017


 IMG 02576 czerwca 2017 roku w ramach obchodzonego w naszej szkole Tygodnia Rodziny nasi uczniowie uczestniczyli w Rajdzie pieszym. Ze względu na zainteresowanie wychowanków tą tematyką i formą zajęć w wyjściu wzięli udział wszyscy uczniowie.

Celem rajdu było obcowanie uczniów z przyrodą poprzez pokonanie wyznaczonej trasy drogami polnymi i leśnymi, prawidłowe zachowanie się w lesie i na drodze, a także dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie.

Wychowankowie wraz z wychowawcami o godzinie 9.00 wyruszyli spod Szkoły Podstawowej nr 51 im. L. Zamenhofa w Białymstoku wcześniej wyznaczonymi i sprawdzonymi trasami polnymi i leśnymi.

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny 2017


 IMG 00212 czerwca 2017 roku w godz. 15.30- 19.00 w Szkole Podstawowej nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku miał miejsce Festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszego osiedla i nie tylko. Festyn odbył się po raz kolejny i cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgromadził on bardzo wielu uczestników, którzy postawili na aktywny rodzinny wypoczynek w pięknej scenerii i miłej atmosferze.   Festyn został zorganizowany przy współpracy rodziców, nauczycieli, uczniów oraz licznych sponsorów, którzy okazując wielkie serce wsparli nasze działania. O godz. 15.30 pani dyrektor Małgorzata Gwaj - Szastaj rozpoczęła festyn maratonem rodzinnym, w którym brała czynny udział. Rodzice  i dzieci chętnie brali udział w tym maratonie, a po dobiegnięciu do mety, każdy uczestnik był nagrodzony.

Na festynowych gości czekało wiele innych atrakcji. Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd radiowozu policji. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie radiowozu policyjnego oraz porozmawiać z policjantem. Policjanci przeprowadzali również znakowanie rowerów. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. Straż Pożarna zademonstrowała sprzęt gaśniczy oraz wóz. Swoją obecnością zaszczycili nas również panowie ze Służby więziennej, którzy przybyli samochodem służbowym oraz przeprowadzili pokaz psa, który specjalnie uczonym jest do wykrywania narkotyków. Przybyli goście mogli obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej wykonywanej przez Ratowników medycznych, którzy przez całą imprezę czuwali nad naszym zdrowiem.

Czytaj więcej...

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom  


 IMG 0211W dniach 5-9 czerwca w naszej szkole odbyła się akcja pt.6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom zorganizowana przez nauczycieli-bibliotekarzy. Dziękujemy wszystkim czytającym, szczególnie Agnieszce Perkowskiej za zaangażowanie w organizację! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu!

Czytaj więcej...

Wycieczka do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych


          IMG 20170607 091242 BURST001 COVERW dniu 07.06.2017r. klasa IVb i IVc była na wycieczce w Zakładzie Utylizacji i Odpadów Komunalnych. Dzieci zwiedzały zakład z przewodnikiem. Zobaczyły co się dzieje ze śmieciami po wyrzuceniu ich do kosza. Uczniowie uważnie słuchały przewodnika, a w kaskach i kamizelkach wyglądali jak prawdziwi inżynierowie.

Czytaj więcej...

Augustów


 IMG 20170607 0948507 czerwca klasa III A wybrała się na wycieczkę krajoznawczą do Augustowa. Tego dnia przywitał nas deszczowy poranek jednak pełni dobrego humoru wyruszyliśmy w nieznane. program wyjazdu obejmował zwiedzanie Muzeum w porcie Augustowa, Rejs statkiem po jeziorze Niegocin oraz zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Wycieczkę zakończył pyszny obiad oraz spacer po lesie. pomimo deszczowej aury wróciliśmy szczęśliwi i baaardzo zadowoleni.

Czytaj więcej...

„Mistrz ortografii”


 IMG 20170406 091154Dnia 17 maja 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 51 w Białymstoku odbył się wewnątrzszkolny Konkurs ortograficzny dla klas III „Mistrz ortografii”. Brało w nim udział 22 uczniów z klas III A, III B i III C. Konkurs odbywał się podczas 1 jednostki lekcyjnej, zawierał test z lukami do uzupełnienia oraz sprawdzał znajomość zasad polskiej ortografii poprzez uzupełnienie lub odmianę wyrażeń z trudnościami ortograficznymi.

            Spośród wszystkich piszących wyłoniono „Mistrza ortografii”, który zrobił najmniejszą ilość błędów oraz 3 zdobywców miejsca I w swojej klasie:

  • Nagroda główna i tytuł „Mistrza ortografii” - Laura Sulińska kl. III A
  • I miejsce w klasie III A - Aleksander Wieliczko, Jakub Ignatiuk
  • I miejsce w klasie III B – Dawid Roszkowski

Wycieczka do Wrocławia.


 IMG 20170525 154803W dniach 24 – 26 maja 2017r klasy V wyjechały na trzydniową wycieczkę do Wrocławia, Książa i Łodzi.

Spotkaliśmy się wcześnie rano i wyruszyliśmy w długą podróż, aby zwiedzić to piękne miasto leżące na Śląsku.

Po przybyciu na miejsce zaczęliśmy od wizyty we wrocławskim zoo. Szczególnie interesowało nas Afrykarium. To niesamowite miejsce, w którym odtworzono faunę i florę Afryki. W podwodnych tunelach można było obejrzeć ryby i zwierzęta charakterystyczne dla tego kontynentu. Wprost nad naszymi głowami pływały rekiny i płaszczki. W ogromnych akwariach zobaczyliśmy kolorowe ryby i rybki, a na wybiegach oglądaliśmy afrykańskie zwierzęta. W zoo obejrzeliśmy również mnóstwo innych zwierząt.

Następnym przystankiem naszej wyprawy było Stare Miasto Wrocławia. Tam oglądając zabytkowe kamienice i słuchając opowieści z dawnych czasów szukaliśmy słynnych, wrocławskich krasnoludków. Nieraz trzeba było się bardzo postarać, by je dostrzec. Obejrzeliśmy także Ostrów Tumski, najstarszą część miasta oraz słynny Most Zakochanych z zaczepionymi na nim kłódkami.

Następnego dnia zwiedziliśmy Halę Stulecia, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Odbywają się tam największe wystawy, konferencje i wydarzenia kulturalne Dolnego Śląska.

Następnie udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie posadzono wiele, przepięknych, bogato kwitnących roślin. Każdy z nas przez chwilę poczuł się jak w prawdziwej Japonii. Po spacerze obejrzeliśmy multimedialną fontannę, największy taki kompleks w Polsce.

Czytaj więcej...