Warsztaty grupy projektowej w Galerii Slendzińskich


 DSC 0134W dniu 28 kwietnia młodzież ze ścisłej grupy projektowej uczestniczyła w ramach programu Erasmus + „Każde dziecko jest artystą” w dwugodzinnych warsztatach zorganizowanych w Galerii Slendzińskich. Uczniowie mieli możliwość doświadczenia pracy twórczej związanej z niecodzienną techniką plastyczną – kolagrafią. Tematem pracy był pejzaż. Młodzież bardzo indywidualnie podeszła przygotowania projektu oraz jego wykonania (wycinania i układania wzorów). Powstały niezwykle ciekawe kompozycje. Po dokładnym przyklejeniu kolejnych elementów uczniowie pokrywali swoje prace tuszem w dwóch odcieniach, a następnie odbijali je kilkakrotnie za pomocą prasy. W ten sposób powstały piękne tryptyki o różnym nasileniu koloru i barwy. Pejzaże miejskie i wiejskie, krajobrazy europejskie i orientalne przemawiające do wyobraźni odbiorcy. Gratulujemy młodym artystom i podziękujemy prowadzącemu. Twórczość dzieci można obejrzeć w naszej szkole.