Nie taki pająk straszny


20170522 11112522 maja w poniedziałek, z dziewczynami zaprzyjaźnionymi z biblioteka szkolną, udaliśmy się na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego Andrzeja Myrchy w ramach XV Festiwalu Nauki i Sztuki w Białymstoku. Zwiedziliśmy wystawy stałe oraz uczestniczyliśmy w   warsztatach "Nie taki pająk straszny" i "Ptaki Polskie". Szczególnie interesujące były zajęcia o pająkach. Obejrzeliśmy prezentacje z artystycznymi zdjęciami autorstwa prowadzącego warsztat dr. Janusza Kuprianowicza. Prowadzący z wielkim, znawstwem tematu i pasją przybliżył nam tą bardzo ciekawą grupę stawonogów. Dowiedzieliśmy się jak one polują, poruszają się, zimują i czy są niebezpieczne dla ludzi Następnie rozpoznaliśmy podczas zajęć laboratoryjnych z mikroskopem, do jakich grup należały pająki, które były obiektem naszych badań. Były to wspaniałe zajęcia przełamujące powszechny wstręt i strach przed pająkami.