Konkurs „Ozdoby wielkanocne”


Na początku marca świetlica SP nr 51 ogłosiła międzyszkolny konkurs plastyczno- techniczny pt. „Ozdoby wielkanocne”. Konkurs kierowany był do oddziałów przedszkolnych, oddziałów klas 0, dla klas I-III, klas IV-VI oraz do całych rodzin.

Niniejszy konkurs miał na celu rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności  i inwencji twórczej, podtrzymywanie i popularyzację tradycji wielkanocnych, doskonalenie możliwości twórczych i wrażliwości dzieci, a także kształtowanie modelu kreatywnie współdziałającej rodziny. Technika prac była dowolna, forma mogła być płaska lub przestrzenna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 12 kwietnia. Wpłynęło 30 prac uczniów  z klas I-VI, z czego 13 pochodziło z innych placówek. Wśród nich nagrodzono 16 najpiękniejszych prac, przyznając 5 miejsc pierwszych, 5 miejsc drugich, 4 miejsca trzecie, 2 miejsca czwarte. Spośród uczniów klas I-VI nagrody otrzymało: 10 uczniów naszej szkoły oraz 8 z innej placówki. Oceniane były: oryginalność i pomysłowość, estetyka i wkład pracy.

Nadesłane prace zostały nieodpłatnie wykorzystane i przekazane na charytatywny kiermasz, z którego dochód został przekazany na leczenie i poważną operację pani Moniki, matki jednej z uczennic naszej szkoły. Kilka najpiękniejszych prac wzięło udział w aukcji, podczas której prace dzieci zakupywane były w cenach 40-100 zł.

Dyplomy, nagrody i wyróżnienia przyznawała Komisja Konkursowa powołana przez organizatora. Nagrody były przyznawane w kategoriach: jajko wielkanocne, pocztówka wielkanocna, palma wielkanocna, zajączek/kurczak/baranek wielkanocny, stroik wielkanocny. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 20 kwietnia. Nagrody ufundowała pani Dyrektor, a znalazły się wśród nich: plecaki z aplikacjami różnych postaci, kaski                                 i ochraniacze, piórniki, książki, mazaki, kredki, farby i wiele innych.

W konkursie przyznano następujące miejsca:

Kategoria „Jajko wielkanocne”

I miejsce- Krystyna Dołęgowska, kl. I, z SP nr. 51, II miejsce- Magdalena Cieśluk, kl.III, SOSW, miejsce- Krystian i Mikołaj Grygorowicz, kl. I i III, z SP nr 51.

Kategoria „ Kartka wielkanocna”

I miejsce- Maksymilian Łowczyk, kl. I,z SOWS, II miejsce- Tomasz Cylwik, kl. II, z SOSW, III miejsce- Aleksandra Tekień-Ołdak, kl. III,z SOSW, IV miejsce- Marcin Adam Szyszko i Julia Naumowicz, kl. III, z SOSW.

Kategoria „Ozdoba wielkanocna”

I miejsce- Nadin Nana, kl. III, z SOSW, II miejsce- Zuzanna Pieśniak, kl. II, z SP nr 51, III miejsce- Paula Tryskuć, kl.III, z SOSW.

Kategoria „Ozdoba wielkanocna”, kl. IV-VI

I miejsce- Angelika Gryszko, kl. IV, z SP 51, II miejsce- Miąszkiewicz Kinga, kl. IV, SP nr 51, III miejsce- Czyżeska Anna, kl. IV, z SP 51.

Kategoria „Rodzinna.Stroik świateczny”,

I miejsce- Marcin i Julia Tur, kl. II i IV SP 51, II miejsce- Natalia Wojno, kl. III, SP 51.

Wszystkim uczestnikom serdecznię dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ;)