Festyn Rodzinny 2017


 IMG 00212 czerwca 2017 roku w godz. 15.30- 19.00 w Szkole Podstawowej nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku miał miejsce Festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszego osiedla i nie tylko. Festyn odbył się po raz kolejny i cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgromadził on bardzo wielu uczestników, którzy postawili na aktywny rodzinny wypoczynek w pięknej scenerii i miłej atmosferze.   Festyn został zorganizowany przy współpracy rodziców, nauczycieli, uczniów oraz licznych sponsorów, którzy okazując wielkie serce wsparli nasze działania. O godz. 15.30 pani dyrektor Małgorzata Gwaj - Szastaj rozpoczęła festyn maratonem rodzinnym, w którym brała czynny udział. Rodzice  i dzieci chętnie brali udział w tym maratonie, a po dobiegnięciu do mety, każdy uczestnik był nagrodzony.

Na festynowych gości czekało wiele innych atrakcji. Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd radiowozu policji. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie radiowozu policyjnego oraz porozmawiać z policjantem. Policjanci przeprowadzali również znakowanie rowerów. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. Straż Pożarna zademonstrowała sprzęt gaśniczy oraz wóz. Swoją obecnością zaszczycili nas również panowie ze Służby więziennej, którzy przybyli samochodem służbowym oraz przeprowadzili pokaz psa, który specjalnie uczonym jest do wykrywania narkotyków. Przybyli goście mogli obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej wykonywanej przez Ratowników medycznych, którzy przez całą imprezę czuwali nad naszym zdrowiem.

 

Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, więc z wielką niecierpliwością oczekiwano na zabawy i konkurencje sportowe przygotowywane przez Wychowawców Podwórkowych. Można było uczestniczyć w Rodzinnym Turnieju Piłki Nożnej, uczestniczyć w przeciąganiu liny oraz konkursach na „Super Mamę 2017”, „Super Tatę 2017” oraz „Super Dziecko 2017”. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie do tarczy, pod opieką pracownika Strzelnicy Kaliber.

Strefa Imprez przywiozła i rozstawiła dmuchaną zjeżdżalnię, Fun Ball, Euro Bungee, dmuchany placyk zabaw, co gwarantowało najmłodszym wspaniałą zabawę. Oprócz tych atrakcji można też było przejechać się motorami. Najmłodsze pociechy, ale i nie tylko mogły skorzystać z malowania twarzy, salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego, na których pomagali nam uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku oraz nasze mamy i nauczyciele.

Nasi rodzice i pracownicy zadbali, aby nikt z dzieci czy też gości nie poczuł głodu. Grill ciągle dymił, a zapachy przepysznych potraw rozchodziły się po placu szkolnym. Można było delektować się smakowitymi kiełbaskami z grilla, wspaniałą grochówką oraz szerokim wyborem ciast i swojskiego jedzenia. Było również stoisko z pysznymi owocami. Pizzeria Brooklyn serwowała pyszną pizzę. Pani Maria Chrupek wraz ze swoją rodziną przygotowywali naszym dzieciom popcorn i watę cukrową.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.