Rajd Pieszy 2017


 IMG 02576 czerwca 2017 roku w ramach obchodzonego w naszej szkole Tygodnia Rodziny nasi uczniowie uczestniczyli w Rajdzie pieszym. Ze względu na zainteresowanie wychowanków tą tematyką i formą zajęć w wyjściu wzięli udział wszyscy uczniowie.

Celem rajdu było obcowanie uczniów z przyrodą poprzez pokonanie wyznaczonej trasy drogami polnymi i leśnymi, prawidłowe zachowanie się w lesie i na drodze, a także dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie.

Wychowankowie wraz z wychowawcami o godzinie 9.00 wyruszyli spod Szkoły Podstawowej nr 51 im. L. Zamenhofa w Białymstoku wcześniej wyznaczonymi i sprawdzonymi trasami polnymi i leśnymi.

 

Uczniowie dzielnie maszerowali ponad 2 km, podziwiając uroki wiosennego krajobrazu leśnego. Po drodze czekali na nich rodzice, którzy mieli koperty z zadaniami do wykonania. Jeśli rodzic zaliczył poprawne wykonanie zadania – klasa mogła maszerować dalej. Po około godzinie strudzeni i zmęczeni dotarliśmy do celu. Naszym celem był pac zabaw przy ulicy Niemeńskiej. Po posiłku i krótkim odpoczynku chłopcy uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Odbył się Turniej Piłki Nożnej pomiędzy klasami, Konkurs Króla Strzelców do bramki oraz mecz koszykówki. Około 13.00 zmęczeni ale zadowoleni wracaliśmy do Szkoły na zasłużony obiad.