2018/2019

Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski


20190607 093510W ramach Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, które w miniony weekend odbyły się w Białymstoku na stadionie lekkoatletycznym grupa 23 zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 51 wraz z trenerem oraz opiekunami wzięła udział w imprezie - Integracyjnym Trójboju Lekkoatletycznym w piątek 7.06.2019. Celem oraz głównym założeniem imprezy była popularyzacja sportu oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
IMG 20190606 131524Na uroczystości podsumowania Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny nagrody i dyplomy odebrali nasi uczniowie, którzy uzyskali wynik bardzo dobry: 
MALWINA SZEKOWSKA Z KLASY IIA oraz CEZARY PIOTROWSKI z klasy IVC. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej...

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom


 20190604 085853Nasza szkoła dołączyła do akcji "Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom". Uczniom wybranych klas swoje lektury czytali: dziennikarka pani Olga Gordiejew-Pobot, policjantka pani   Karolina Matyśkiewicz  oraz harcerka  Iza Prószyńska. Mamy nadzieję, że spotkania z gośćmi zachęcą dzieci do poznawania literatury i zabrania książki na wakacje.

Czytaj więcej...

Nadanie patronów, bohaterów literackich gabinetom


 20190604 112910Nadanie patronów, bohaterów literackich gabinetom i innym pomieszczeniom szkolnym oraz ankieta wśród nauczycieli to akcja promująca czytanie zorganizowana przez bibliotekę w ramach BTCzDz.

I tak m.in. stołówka nosi imię Kubusia Puchatka, sklepik - Jasia i Małgosi a gabinet wicedyrektora - Tomka z książki "Tomek wśród łowców głów", a sekretariatu Zosi - bohaterki "Pana Tadeusza".  Wyboru patronów dokonali uczniowie z klasy 6A.

Ankietowani nauczyciele odpowiadali na dwa krótkie pytania. Okazało się, że wszyscy chętnie i często czytają własnym dzieciom, natomiast jeżeli chodzi o własne lektury czasem brakuje na nie czasu, a w czytaniu najbardziej przeszkadza hałas.

Czytaj więcej...

koza2

Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich


IMAG0271

29 maja 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich.

Celem wydarzenia było promowanie czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania. W konkursie udział wzięło 11 uczniów klas drugich.

Jury w składzie:

  • Zdzisława Korolczuk
  • Tamara Korniluk

wyłoniło laureatów:

  • I miejsce: Gliński Krzysztof kl. II ai

                 Sepczyński Adam kl. II d

  • II miejsce: Micewicz Alina kl. II b

                 Bernacki Bartosz kl. II ci

  • III miejsce: Mścichowski Oskar kl. II d
  • Wyróżnienie: Leończuk Mikołaj kl. II ai

                       Gisztorowicz Katarzyna kl. II b

                       Krzewski Bartłomiej kl. kl. II d

7 czerwca uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz drobne upominki rzeczowe.

Czytaj więcej...

Jak nie czytam jak czytam

IMG 45397 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać.
Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Czytaj więcej...

Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego dla klas VIII


PART 1559808480346Dnia 3 czerwca 2019r. gościliśmy p. Iwonę Grzesiuk, pracownicę Punktu Diagnostyczno – Konsultacyjnego (oddział w Białymstoku Krajowego Centrum ds. AIDS), która poprowadziła warsztat  skierowany do uczniów klas VIII “Od młodej dziewczyny do zdrowej mamy, od młodego chłopaka do zdrowego taty - zdrowie prokreacyjne w kontekście chorób zakaźnych”. Nasz gość dysponował bardzo fachową wiedzą, którą przekazał w sposób niezwykle ciekawy i przystępny dla uczniów. Z taką wiedzą, można śmiało i bezpiecznie dalej kroczyć ku dorosłemu życiu!