Wrzesień w bibliotece


20190911 102000Wrzesień w bibliotece to  wystawki książek i ścienne gazetki, promujące Narodowe Czytanie oraz upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 20190925 130134W pierwszym miesiącu nauki  klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach wprowadzających w świat literatury na podstawie książeczki "O wilku, który nie lubił czytać", poznały zasady wypożyczania książek oraz zwiedziły bibliotekę.

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom


 20190604 085853Nasza szkoła dołączyła do akcji "Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom". Uczniom wybranych klas swoje lektury czytali: dziennikarka pani Olga Gordiejew-Pobot, policjantka pani   Karolina Matyśkiewicz  oraz harcerka  Iza Prószyńska. Mamy nadzieję, że spotkania z gośćmi zachęcą dzieci do poznawania literatury i zabrania książki na wakacje.

Czytaj więcej...

Nadanie patronów, bohaterów literackich gabinetom


 20190604 112910Nadanie patronów, bohaterów literackich gabinetom i innym pomieszczeniom szkolnym oraz ankieta wśród nauczycieli to akcja promująca czytanie zorganizowana przez bibliotekę w ramach BTCzDz.

I tak m.in. stołówka nosi imię Kubusia Puchatka, sklepik - Jasia i Małgosi a gabinet wicedyrektora - Tomka z książki "Tomek wśród łowców głów", a sekretariatu Zosi - bohaterki "Pana Tadeusza".  Wyboru patronów dokonali uczniowie z klasy 6A.

Ankietowani nauczyciele odpowiadali na dwa krótkie pytania. Okazało się, że wszyscy chętnie i często czytają własnym dzieciom, natomiast jeżeli chodzi o własne lektury czasem brakuje na nie czasu, a w czytaniu najbardziej przeszkadza hałas.

Czytaj więcej...

Jak nie czytam jak czytam

IMG 45397 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać.
Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Czytaj więcej...

Konkurs "Polscy Poeci Dzieciom"
20190523 095940Nasi uczniowie zostali laureatami  IV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Polscy Poeci Dzieciom" odbywającym się w Książnicy Podlaskiej. Bartek Czyżewski z kl 2C zajął II miejsce, a Alicja Łagoda, również 2C -III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała biblioteka szkolna w ramach zadania rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Czytaj więcej...

targiBiblioteka szkolna stara się śledzić rynek wydawniczy i być na bieżąco z nowościami książkowymi.

Dlatego też nauczyciele bibliotekarze byli obecni 12 kwietnia na 8. Międzynarodowych Targach Książki w OIFP, gdzie zakupili kilkanaście książek z różnych dziedzin (od literatury dla najmłodszych po pozycje popularnonaukowe oraz dla dorosłych).

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami.

 

Światowy Dzień Czekolady


 IMG 4286Biblioteka szkolna pamiętała o przypadającym 12.04  Światowym  Dniu Czekolady.

  • mini heppening w wykonaniu samorządu uczniowskiego,
  • częstowanie tabliczkami gorzkiej czekolady, uwarunkowane wykonaniem poleceń, polegających na wykorzystywaniu różnych słowników i encyklopedii,
  • zajęcia aktywizujące dla grupy przedszkolnej trzylatków,
  • wystawka i gazetka tematyczna

- to formy obchodów tego dnia.

Łącznie w akcji wzięło udział ponad 60 uczniów. Wszystkim bardzo się podobało a czekolada oczywiście smakowała!

Czytaj więcej...

Otwarcie biblioteki


 IMG 4095W środę 20 marca odbyło się oficjalne otwarcie nowych pomieszczeń bibliotecznych. W uroczystym otwarciu wziął udział pan Dyrektor oraz nauczyciele wraz z uczniami. Wszyscy otrzymali zakładki do książek oraz zostali poczęstowani cukierkiem.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poezji


 Już po raz drugi nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Poezji.  W tym roku organizatorem uroczystości była biblioteka szkolna oraz nauczyciele poloniści.

 SP51 7 Program obchodów obejmował:

  • Recytacje wierszy laureatów konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Języka Ojczystego.
  • Grę "Milionerzy."
  • Plebiscyt na najpopularniejszy wiersz roku 2019.
  • Poetycką grę terenową "Poeci lubiani ale czy znani?"
  • Warsztaty recytatorskie.
  • Mini koncert poezji śpiewanej.

Czytaj więcej...