Szkolna Barbórka klasy 1 B


1 1 Barbórka, często nazywana także Świętem Górnika, to nie tylko uroczystość wszystkich kobiet o imieniu Basia, ale także, a może przede wszystkim święto górników obchodzone każdego roku 4 grudnia. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, w tym dniu uczniowie zostali wprowadzeni w Obchody Święta Górnika.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Poezja łączy pokolenia


 IMG 5569W dniu 27 listopada klasa IIa i IIb zorganizowały wieczór poetycki "Poezja łączy pokolenia". Wieczorek rozpoczął się od recytacji wiersza pt. "Skarżypyta" w wykonaniu Pani Grażyny Wysockiej oraz Pani Doroty Sikorskiej. Na spotkanie z poezją została zaproszona Pani Zdzisława Korolczuk, która o książkach i o poezji wie prawie wszystko. Tę wiedzę, w niezwykle ciekawy sposób, przekazała podczas wieczorku. Następnie  uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi (mamą, tatą, siostrą) recytowali wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Recytacje dzieci i ich najbliższych były zachwycające.

Wszyscy uczestnicy, za tak piękne przygotowanie, otrzymali dyplomiki oraz drobne upominki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE I B


 EDUKACJA PRZYRODNICZA Z ELEMENTAMI PEDAGOGIKI

M.MONTESSORI -"Kontynenty Świata".

1 48 W czwartek, 28 listopada 2019 r. w klasie I b, odbyły się zajęcia otwarte. 

Z tej okazji zaszczyciła nas swoją wizytą Pani metodyk Małgorzata Lech. Obserwatorami zajęć byli, wicedyrektor Pani Aldona Połocka oraz zainteresowani tematyką lekcji nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie klasy 1 B mieli okazję poznać nowe informacje i poszerzyć dotychczasową wiedzę na temat kontynentów świata."

Czytaj więcej...

Wizyta klasy 1B w Muzeum Medycyny i Farmacji w Białymstoku. 


29.11.2019 uczestniczyliśmy w warsztatach pt. ,,MOJE ULUBIONE MUZEUM”.

1 22 Dzień ten okazał się ogromną atrakcją dla naszych pierwszoklasistów.

Zwiedzaliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, oglądaliśmy ekspozycję z zakresu historii medycyny i farmacji. Poznaliśmy: „Tajemnice dawnej apteki”, „Szpital polowy”, „Gabinet okulistyczny”, „Gabinet stomatologiczny”, „Gabinet anatomiczny”, „Gabinet rentgenowski”. Zapoznaliśmy się również z działalnością Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia


 1 5 Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada.

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI W KLASIE 1 B


miniAndrzejki1bAndrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych.

Czytaj więcej...

MAMO TATO ZAGRAJMY W SZACHY!


 KLASA 1 B I PIERWSZE STARCIE W TURNIEJU

NA STADIONIE MIEJSKIM W BIAŁYMSTOKU.

mini szachySzachy to wspaniała gra, która ma wiele zalet edukacyjnych. Znakomicie wpływają na rozwój  intelektualny młodego człowieka ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy kształtują również osobowość, ucząc odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz waleczności. Grając w szachy poznajemy smak zwycięstwa oraz gorycz porażki. Dobry szachista to człowiek cierpliwy, którego cechuje znakomita koncentracja. Jego ruchy nie są przypadkowe, a każda decyzja poparta jest głęboką analizą.

Czytaj więcej...

"DO HYMNU!- KLASA 1 B


mini pierwsza

Marsz, marsz Dąbrowski. Z ziemi włoskiej do Polski – tak w refrenie wybrzmiewają słowa polskiego hymnu. Kim był generał i dlaczego śpiewamy akurat o słonecznej Italii? Dlaczego w hymnie pojawia się postać Napoleona Bonapartego oraz kim był Stefan Czarniecki? W jakim kraju i w jakim celu powstał „Mazurek Dąbrowskiego”? Odpowiedzi na te i podobne pytania uzyskaliśmy w dniu 19.11.2019 w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku podczas warsztatów pt. „Do hymnu!”.

Czytaj więcej...

PODZIĘKOWANIA OD PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Andrzeja Dudy

za udział w
MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM
"PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA".


PODZIKOWANIA maeW Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku w szczególny sposób kształtowane są postawy patriotyczne, uwrażliwiamy uczniów i oddziały przedszkolne na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtujemy tożsamość narodową dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakami.
Nasza placówka dołączyła do grona zrealizowanego programu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
7 listopada 2019 roku klasa 1B wraz z wychowawcą p. Moniką Jasińską otrzymali podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za udział w projekcie.
Pani wicedyrektor – Aldona Połocka oficjalnie odczytała podziękowania, po czym pogratulowała uczniom i wychowawcy. List wywarł ogromne wrażenie na uczniach.
A dodatkowo dostaliśmy najdroższy naszemu sercu prezent-FLAGĘ POLSKI!

DZIĘKUJEMY PANIE PREZYDENCIE!!!

Monika Jasińska

Czytaj więcej...