Wybory do Samorządu Uczniowskiego


20190924 115927W dniu 24.09.2019 r. odbyły się poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą, Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Wybory Opiekuna Samorządu. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, przekonali się oni, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W wyborach startowało 20 kandydatów. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VIII. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.Uzyskano następujące wyniki:

Przewodniczącą SU została – Iwanowicz Vanessa – 149 głosów

I zastępcą przewodniczącego – Tur Julia – 77 głosów

II zastępcą przewodniczącego – Gontar Dominika – 60 głosów

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka


 IMG 059430 września 2017r. obchodziliśmy kolejny raz Dzień Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował głosowanie wśród dziewcząt na Najprzystojniejszego Mistera naszej szkoły. Dziewczęta wraz z Samorządem oraz opiekunem przygotowały również słodkie upominki dla swoich kolegów i złożyły życzenia kolegom.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


 IMG 0506W dniu 12.09.2017r. odbyły się poprzedzone trzydniową kampanią wyborczą, Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Wybory Opiekuna Samorządu. W wyborach startowało 17 kandydatów. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VII. Uzyskano następujące wyniki:

Przewodniczącą SU została – GABRYSIA PERKOWSKA 54 głosów

I zastępcą przewodniczącego - IZABELA RADUCHA 51 głosów

II zastępcą przewodniczącego – NATALIA BUĆKO 48 głosów

Czytaj więcej...

Dla piesków


SDC16414W dniach 02-10 listopada 2016r. Samorząd Uczniowski z inicjatywy Mai Leonowicz, uczennicy klasy VIB przeprowadził akcję zbierania darów dla piesków z białostockiego Schroniska dla Zwierząt. Maja jest wolontariuszką Schroniska, więc doskonale zna jego potrzeby. Dzięki szczeremu zaangażowaniu dziewczynki oraz pomocy ze strony pozostałych uczniów i ich rodziców, udało nam się zebrać suchą i mokrą karmę oraz wiele innych przysmaków, a także koce do ocieplania bud i zabawki. Najbardziej poruszającym i ściskającym za serce momentem były jednak odwiedziny u czworonożnych podopiecznych Schroniska. Ponad 200 piesków czeka tam na adopcję, a w ich oczach kryje się miłość i błaganie o nowy ciepły dom...

Gdyby ktoś z Was chciał przygarnąć pupila, koszt jest niewielki – w granicach 20-50zł. Już za taką drobną kwotę można znaleźć wspaniałego i wiernego przyjaciela :) Zresztą zobaczcie na zdjęciach z wizyty w Schronisku oraz na stronie internetowej http://www.schronisko.bialystok.pl/

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka


20161018 130644Już tradycyjnie, 30 września w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jak co roku dziewczynki przygotowały swoim kolegom drobne upominki i życzyły im spenienia marzeń oraz wiele uśmiechu i radości na co dzień. Z okazji tego wspaniałego Święta rozstrzygnięty został również konkurs na "Najsympatyczniejszego Kolegę w Klasie". Emocji było co niemiara, a nagrodzeni chłopcy otrzymali mnóstwo braw od swoich koleżanek. Poznajmy zatem 22 Wspaniałych :)
klasa IA Olaf Buczek
klasa IB Szymon Mor
klasa IIA Marian Nagiel oraz Daniel Hurcewicz
klasa IIB Marcin Tur oraz Krystian Trzeciak
klasa IIC Jakub Kiszkiel oraz Damian Grzywacz
klasa IID Hubert Pieńczak oraz Konrad Maleszewski
klasa IIIA Maciej Bondar
klasa IIIB Kamil Perkowski
klasa IIIC Mateusz Stankiewicz

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna pt. ,,Góra Grosza” w Szkole Podstawowej nr 51


zdj1W dniu 19.06.2016, podsumowaliśmy akcję pt. ,,Góra Grosza” w naszej szkole. Największą ilość pieniędzy zebrała klasa II A której wychowawcą  jest p. Agnieszka Cukierda.

Zwycięzcy dostali nagrodę w postaci ścieralnych długopisów. Nasi najmłodsi koledzy zebrali  imponującą ilość pieniędzy! Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz nauczycielom. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia! Organizatorzy.

Szkolna Poczta Walentynkowa


114luty to  wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. Również szkolne zwyczaje pamiętają o dniu zakochanych. W naszej szkole co roku organizujemy pocztę walentynkową.

Zabawa polega na tym, że wypełnioną i zaadresowaną kartkę walentynkową wrzucamy do specjalnie przygotowanego pojemnika, który pełni funkcję pocztowej skrzynki. Wyznaczone osoby z Samorządu Uczniowskiego, pełnią funkcję listonoszy walentynkowej poczty, zbierają korespondencję w dniach 11 i 12 lutego a w poniedziałek 15 roznoszą do adresatów. Taka poczta walentynkowa ma być dla uczniów pewnego rodzaju urozmaiceniem szkolnej codzienności. Wielu z nas, przeżywało swoje pierwsze zauroczenie właśnie kimś, kto chodził do tej samej szkoły. Szkolne walentynki i organizowana poczta może okazać się świetnym pomysłem na wyznanie swoich uczuć.

Czytaj więcej...

MARZYCIELSKA POCZTA


marzycielskaNa przełomie listopada i grudnia Samorząd Klas Młodszych zainicjował akcję pisania listów do chorych, niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Odpowiedzieliśmy w ten sposób na apel „Marzycielskiej poczty”.

Listy można pisać przez cały rok. Zachęcamy więc wszystkich do odwiedzenia strony internetowej i wysyłania kartek.

https://marzycielskapoczta.pl/

PTASIA STOŁÓWKA


karmnik2 Zima to szczególnie trudny okres życia dla ptaków. W związku z tym, samorząd przeprowadził akcję informacyjną na temat pomocy ptakom, właściwego dokarmiania, zakładania karmników. Odpowiednie materiały zostały umieszczone na ściennej gazetce, na podwórku powiesiliśmy karmnik.

W ten sposób dołączyliśmy do akcji miejskiej„Ptasia stołówka”

Czytaj więcej...