Łąka kwiatowa


 20220607 110958Dnia 7.06.2022 samorząd uczniowski oraz wraz z wybranymi osobami z kl. 6b uczestniczyli w zakładaniu wielobarwnej łąki kwiatowej. Jest to już kolejne działanie proekologiczne w którym bierze udział nasza szkoła. Zakładając łąkę pomagamy pożytecznym owadom zapylającym (łąka daje schronienie pszczołom, motylom, trzmielom, a nawet ptakom i małym ssakom).

Czytaj więcej...

Dzień elegancji


 received 750775929251652Samorząd aktywnie wdraża różne święta do naszej szkoły. Był już dzień sportu,    w którym ubieraliśmy się w stroje sportowe. Przyszedł też czas na stroje stylowe, szykowne  i wytworne. Był to Dzień elegancji, który odbył się w naszej szkole 18.05. W tym dniu nasi uczniowie przychodzili do szkoły w białych koszulach, niektórzy pod krawatem lub muszką, w spodniach na kant, marynarkach lub garniturach. Z kolei dziewczynki zazwyczaj wybierały sukienki, garsonki, koszule, spódnice, rzadziej spodnie na kant. Szczególną uwagę zwrócili chłopcy z 8a: Maciej Bondar, Filip Formejster, Krystian Grygorowicz i Paweł Stepaniuk, którzy przyszli do szkoły w eleganckich garniturach.

Czytaj więcej...

Dzień Zdrowia


 20220407 113958We czwartek 07.04 obchodziliśmy Dzień Zdrowia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przez Radio Węzeł zaprosił wszystkie koleżanki i kolegów do zabawy. Podczas przerw zaproponował udział w quizie dotyczącym zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania się.

Przy wyznaczonych stanowiskach, nad którymi czuwała pani Opiekun Samorządu, członkowie samorządu zadawali pytania. Chętni sami decydowali o ich kategorii: łatwe- 1 pkt, średnie-2 pkt i trudne- 3pkt, na które musieli odpowiedzieć w przeciągu 5 sekund. W zależności od zdobytych punktów otrzymywali albo nagrodę pocieszenia- cukierki albo nagrodę główną- pożywnego tosta. Spostrzegawczy mogli drobne podpowiedzi na niektóre pytania odnaleźć na stojących obok plakatach.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Sportu


20220406 104028W środę  06.04.2022 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sportu. W tym dniu nasi uczniowie udowodnili po raz kolejny swą jedność i solidarność oraz zaangażowanie  w organizowane przez Samorząd Uczniowski wydarzenia. Tego dnia wszyscy uczniowie podjęli kolejne wyzwanie i ubrali się w strój sportowy.

Po raz kolejny nauczyciele nie zawiedli i sprostali kolejnemu zadaniu. Spośród nich strojem sportowym wyróżnili się: pan Małgorzata Chorąży, pani Kamila Budny a nawet nasza pani logopeda - Paulina Wodecka.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zabawach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Prima aprilis w naszej szkole- Dzień piżamy i szlafroku


 received 288942706732127Po raz pierwszy świętowaliśmy w naszej szkole Prima Aprilis. Na tą okoliczność Samorząd Uczniowski zaproponował zabawę w Dzień piżamy i szlafroka. Tego dnia korytarze zapełniły się uczniami, którzy byli ubrani w różnokolorowe piżamy, niektóre z nich przypominały: żyrafy, pandy, tygrysy, jednorożce, pokemony, szkielet, różową panterę, zebry, kotki i misie oraz inne. Do zabawy przyłączyły się niektórzy nauczyciele, a nawet pani Marta z sekretariatu i pani Edyta z kadr.

Czytaj więcej...

Serce pełne nakrętek


20220322 094726We wtorek 22.03, podczas jednej z długich przerw, uczniowie Samorządu Szkolnego po raz drugi opróżnili metalowe serce. W zaledwie nie cały miesiąc znów uzbieraliśmy kilka worków plastikowych nakrętek, które zostaną przeznaczone na fundację „Jasny cel” dla dzieci z porażeniem mózgowym. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji i jednocześnie zachęcamy do dalszego wspierania tej akcji. Pamiętajmy dobro wraca.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Światowy Dzień wody

Dzień w kapciach


 received 496939842106511Dnia 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Samorząd Uczniowski na tę okoliczność przygotował plakat oraz kartki z kroplami wody, motywującymi do jej oszczędzania. Zostały rozwieszone na szkolnych korytarzach i drzwiach. Ponadto zarówno uczniowie jak i nauczyciele wzięli udział w zabawie, polegającej na ubiorze w kolorze niebieskim. Klasy, którymi zaangażowały się najbardziej w zabawę były: 2b i 3d . Wśród nauczycieli najbardziej wyróżniła się pani Natalia Czyżewska. Tuż za nią uplasowała się pani Agnieszka Piórecka i Małgorzata Chorąży.

Ponadto z okazji Światowego Dnia Wody został zorganizowany konkurs plastyczny „Znaczenie wody w przyrodzie i życiu człowieka”. Wyniki i nagrody zostaną wkrótce ogłoszone.

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny,

Międzynarodowy Dzień Lasów

i Światowy Dzień Zespołu Downa


received 3217072971948447Chyba nie ma osoby, która nie mogła doczekać się tego dnia. W końcu nadszedł - 21 marca. W naszej szkole obfitował w kilka wydarzeń, a mianowicie obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, Międzynarodowy Dzień Lasów i Światowy Dzień Zespołu Downa.

Nasi uczniowie powitali nową porę roku kwiatowo i kolorowo. Przy czym dominował kolor zielony, nawiązujący do wiosny i lasów jednocześnie. Pojawiły się u nas nawet cztery młode i piękne wiosenki. Wśród chłopców najciekawszym przebraniem odznaczał się uczeń kl. 7b, który oprócz kolorowego stroju i kwiecistej chusty miał jeszcze dwie różne, kolorowe skarpety (zakładanych z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa), a także kolorowy wianek na głowie. Jury składające się z 4 członków samorządu i pani opiekun Sabiny Sapkowskiej wyłoiły najlepiej przebranych. Czekaja na nich dyplomy i drobne upominki.

Czytaj więcej...

Dzień Mężczyzn


received 465613998678489W dniu 11 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mężczyzn. Z tej okazji Samorząd Uczniowski w każdej klasie składał życzenia wszystkim chłopcom i zapraszał do zabawy, która w naszej szkole po raz pierwszy pojawiła się w tym roku na Dzień Kobiet. Ta forma przypadła wszystkim uczniom do gustu, zatem kiedy pojawiła się w Dniu Mężczyzn nasi chłopcy nie kryli swojego zadowolenia. Zabawa polegała na losowaniu numerków z plastikowej kuli. Pod każdym z nich kryła się jakaś niespodzianka: cukierki, życzenia i cukierki oraz bony zwalniające z pracy domowej, odpowiedzi ustnej, upoważniające do wskazówki nauczyciela na sprawdzianie lub doliczenia na nim 1 pkt.

Czytaj więcej...