Bezpieczna droga do Szkoły


 IMG 20200916 WA000115.09.2020  odbyło sie spotkanie z  przedstawicielami  Komendy Miejskiej w Białymstoku w ramach programu Bezpieczna droga do Szkoły.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Czas wolny w mojej rodzinie


136W maju i czerwcu roku szkolnego 2017/2018 odbył się konkurs plastyczny „Czas wolny w mojej rodzinie” dla klas I-III w ramach świetlicy. Celem konkursu było promowanie wartości rodziny, ukazywanie znaczenia różnych sposobów spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

Czytaj więcej...

Zajęcia kulinarne „Koła Małych Smakoszy”


20180216 090112Podczas zajęć kulinarnych uczestnicy „Koła Małych Smakoszy” piekli smakowity sernik z brzoskwiniami pod nazwą „Sernik zakonnic”. Chętnych do pracy nie brakowało.

Czytaj więcej...

Tradycje Świąt Wielkiej Nocy


20180313 113702Zgodnie ze starym zwyczajem, również w świetlicy szkolnej odbyły się przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Uczniowie brali udział w zajęciach teoretycznych przybliżających im tradycje Świąt Wielkiej Nocy: w świątecznych porządkach oraz w przygotowaniu ozdób świątecznych wystawianych na korytarzu szkolnym przed świetlicą i stołówką szkolną.

Czytaj więcej...

„Koło Małych Smakoszy”


20180216 091205W piątek 23 marca, tuż przed świętami, świetliczaki z „Koła Małych Smakoszy” wykazały się ogromną mobilizacją. W trakcie zajęć podjęły się upieczenia dwóch ciast naraz. Był to -„Prosty sernik” (na spodzie z biszkopcików) oraz pyszny „Sernik z brzoskwiniami”, który mali kucharze piekli już tydzień wcześniej.

mgr Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Mali Kucharze znowu w akcji!


swietlica1Zajęcia kulinarne „Mały Kucharz” po feriach rozpoczęliśmy od przygotowywania pasty jajecznej. Sporządzenie tej prostej potrawy nie zajęło zbyt wiele czasu, ale jak zwykle wielką frajdę sprawiło częstowanie innych. Zajęcia uczą więc nie tylko praktycznej umiejętności gotowania, ale też potrzebnej w życiu sztuki dzielenia się z innymi. Koło kulinarne „Mały Kucharz” odbywa się w każdą środę od godziny 14 do 16. W pierwszym semestrze robiliśmy między innymi: sałatkę owocową, ozdobne kanapki, tosty, sok owocowy, muffinki i ciasteczka tureckie... Z pewnością nie zabraknie nam ciekawych pomysłów do końca roku szkolnego!

mgr Małgorzata Mojsak

Czytaj więcej...

Kolejne wyjście do Galerii Slendzińskich


 DSC 031508.11.2017 roku kolejna grupa uczniów ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w zajęciach plastycznych warsztatowych w Galerii Slendzińskich. Tym razem tematem zajęć była również „Martwa natura” tym razem ułożona w szklanym wazonie. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie przenieść kompozycję na arkusz czarnego papieru technicznego za pomocą białej kredki pastelowej. Kolejnym etapem pracy było użycie kolorowych kredek pastelowych olejnych. Uczniowie bez problemu poradzili z proporcjami, kolorem i rozmieszczeniem na kartce tego co widzieli obserwując jesienną kompozycję. Słuchając uważnie prowadzącą zajęcia dzieci stworzyły bardzo ciekawe prace, które w ostatnim etapie twórczości wykańczały kolorowym tuszem. Kolory dopełniły dzieła i powstały przepiękne pastele, które bardzo podobały się ich autorom. Wszyscy byli zadowoleni z warsztatów w Galerii.

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata


 20170915 094232Dnia 15 września 2017 roku świetliczaki z klasy I c, wzięły udział w Międzynarodowej Akcji "Sprzątanie świata". W tym roku przebiegała ona pod hasłem ,,Nie ma śmieci - są surowce" i jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, czyli czegoś niepotrzebnego, na coś co można ponownie wykorzystać i nie powinno wylądować na wysypisku.

Uczniowie sprzątali obszar w pobliżu szkoły i teren "Ekoosiedla". Chętnie zbierali śmieci i  segregowali do odpowiednich worków. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Największym zaangażowaniem wykazał się Adaś Sepczyński, który sam nazbierał pełen worek surowców wtórnych.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE


 W świetlicy odbyły się pogadanki dotyczące bezpiecznych wakacji. Dzieci rozmawiały na temat odpowiedniego zachowania się w domu, na podwórku, nad morzem, w górach… Wspólnie zastanawiały się jak postąpić w sytuacjach problemowych, które mogą mieć miejsce podczas letniego wypoczynku…