Słodko i z uśmiechem-wizyta w Cukier Lukier


IMG 20191205 1040265 grudnia uczniowie klas 5b i 5e wybrali się do manufaktury słodyczy „Cukier Lukier”. Uczniowie samodzielnie tworzyli smaczne i kolorowe lizaki. Dzieci mieszały smaki i dekorowały z fantazją słodycze. To była pełna cukru i lukru wycieczka, a dzieci wróciły zachwycone.

Emilia Sielewoniak
Dorota Falkowska

Czytaj więcej...

Dzieci listy piszą!


IMG 20191206 123033Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w akcji Marzycielska Poczta. Akcja polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Uczniowie z ogromnym przejęciem wybierali profile dzieci.

Potem starali się, by ich listy były napisane starannie i bez błędów. Na koniec pięknie ozdobili własnoręcznie wykonane kartki.
Mamy nadzieję, że przyniosą one dużo radości adresatom.
Akcja Marzycielska Poczta pokazuje, że każdy może pomagać!
Niech listy dotrą do wszystkich dzieci z naszymi ciepłymi myślami.

Uczniowie Szkoły SP51 w Białymstoku.

Emilia Sielewoniak
Hanna Sędziak

Czytaj więcej...

Poezja łączy pokolenia


 IMG 5569W dniu 27 listopada klasa IIa i IIb zorganizowały wieczór poetycki "Poezja łączy pokolenia". Wieczorek rozpoczął się od recytacji wiersza pt. "Skarżypyta" w wykonaniu Pani Grażyny Wysockiej oraz Pani Doroty Sikorskiej. Na spotkanie z poezją została zaproszona Pani Zdzisława Korolczuk, która o książkach i o poezji wie prawie wszystko. Tę wiedzę, w niezwykle ciekawy sposób, przekazała podczas wieczorku. Następnie  uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi (mamą, tatą, siostrą) recytowali wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Recytacje dzieci i ich najbliższych były zachwycające.

Wszyscy uczestnicy, za tak piękne przygotowanie, otrzymali dyplomiki oraz drobne upominki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Czytaj więcej...

Koncert Piosenki Patriotycznej


 20191112 16350212 listopada 2019 roku Samorząd Szkolny SP 51 zorganizował „Koncert Piosenki Patriotycznej”, którym koordynowała Zofia Mazurek. O godzinie 15:30 prowadzące: Karolina Sepczyńska i Vanessa Iwanowicz powitały wszystkich zgormadzonych w sali teatralnej. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Dyrektor Andrzej Wasilewski i Pani Wicedyrektor Aldona Połocka oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Śpiewanie podczas spotkania miało różne formy: występowali zarówno soliści jak i grupy. Niektóre utwory zostały odśpiewane wspólnie. Koncert uświetnił krótkim, jakże ciekawym opowiadaniem na temat tamtych historycznych wydarzeń, nauczyciel historii- Pan Krzysztof Gołębiewski. W przerwie między występami uczestnicy i goście mogli poczęstować się ciastkami i gorącą herbatą.

Czytaj więcej...

MAMO TATO ZAGRAJMY W SZACHY!


 KLASA 1 B I PIERWSZE STARCIE W TURNIEJU

NA STADIONIE MIEJSKIM W BIAŁYMSTOKU.

mini szachySzachy to wspaniała gra, która ma wiele zalet edukacyjnych. Znakomicie wpływają na rozwój  intelektualny młodego człowieka ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy kształtują również osobowość, ucząc odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz waleczności. Grając w szachy poznajemy smak zwycięstwa oraz gorycz porażki. Dobry szachista to człowiek cierpliwy, którego cechuje znakomita koncentracja. Jego ruchy nie są przypadkowe, a każda decyzja poparta jest głęboką analizą.

Czytaj więcej...

Akcja „Śpiewaj z BKM, SP 51 oraz Niepodległą”


mini BKM

Każdego roku w naszych głowach powinno pojawić się pytanie o to czym jest patriotyzm we współczesnym świecie …Czy to TYLKO słowo, hasło, a może coś WIĘCEJ ….

Wspólnie z naszymi uczniami z klasy V D, VI B oraz VIII A postanowiliśmy przypomnieć sobie oraz społeczności lokalnej, że patriotyzm to znacznie więcej ...

Dzięki współpracy z Białostocką Komunikacją Miejską (którzy z przyjemnością zgodzili się zostać partnerami naszej inicjatywy) otrzymaliśmy zgodę na podróż autobusem linii nr 6 .

 Posłuchaj relacji :  https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/175935

Czytaj więcej...

PODZIĘKOWANIA OD PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Andrzeja Dudy

za udział w
MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM
"PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA".


PODZIKOWANIA maeW Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku w szczególny sposób kształtowane są postawy patriotyczne, uwrażliwiamy uczniów i oddziały przedszkolne na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtujemy tożsamość narodową dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakami.
Nasza placówka dołączyła do grona zrealizowanego programu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
7 listopada 2019 roku klasa 1B wraz z wychowawcą p. Moniką Jasińską otrzymali podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za udział w projekcie.
Pani wicedyrektor – Aldona Połocka oficjalnie odczytała podziękowania, po czym pogratulowała uczniom i wychowawcy. List wywarł ogromne wrażenie na uczniach.
A dodatkowo dostaliśmy najdroższy naszemu sercu prezent-FLAGĘ POLSKI!

DZIĘKUJEMY PANIE PREZYDENCIE!!!

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości
IMG 5298101. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę obchodziliśmy, jak zwykle,  uroczyście i z rozmachem. Świętu temu towarzyszyło wiele przedsięwzięć, w głównej mierze skierowanych na kształtowanie właściwych postaw patriotycznych dzieci i młodzieży,  poszanowanie symboli narodowych, a także integrację środowiska szkolnego.
Zaczęło się 8 listopada o godzinie 11:11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Tego samego dnia na drzwiach sal lekcyjnych zawisły wykonane przez uczniów plakaty upamiętniające wydarzenia z 1918 roku.

Czytaj więcej...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt


IMG 0453Dnia 17 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym dziewcząt.
Dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w Białymstoku. Otrzymały puchar i złote medale. Wygrana dała zawodniczkom awans do rywalizacji wojewódzkiej dnia 4 grudnia 2019r. w Dobrzyniewie.
W zawodach startowały:
Kosacka Wiktoria kl. 7b
Sitnicka Natalie kl. 7b
Stachurska Nikola kl. 7b

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie!!!

Czytaj więcej...