ĈAPELO EL CENTRO ZAMENHOF - KAPELUSZ Z CENTRUM ZAMENHOFA – warsztaty


 IMG 20191001 1005191 października 2019 r. klasy III a i III e uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Dzieci poznały bliżej postać Ludwika Zamenhofa, twórcy międzynarodowego języka esperanto. Zwiedzały wystawę multimedialną , na której mogły zobaczyć dawny Białystok. Dowiedziały się, że o naszym mieście mówiono niegdyś „Manchester Północy”, bo owocnie rozwijał się tu przemysł, działało wiele fabryk, produkowano też m.in. piękne kapelusze. Każde dziecko wykonało własny kapelusz, ucząc się przy okazji nowych słów w języku esperanto.

Czytaj więcej...

WARSZTATY Z PRACOWNIKAMI MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU


            119 września w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Wzięły w nich udział pięcioosobowe delegacje z klas czwartych i piątych. Zajęcia miały na celu przybliżenie młodym ludziom wydarzeń związanych z agresją sowiecką na Polskę we wrześniu 1939 r. Spotkanie bardzo zaktywizowało uczniów. Wszyscy chętnie pracowali. Pod kierunkiem prowadzących powstały piękne plakaty. Jeden z nich można było zobaczyć przy wejściu do nowej części szkoły.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku


 O20190924 104353statni tydzień września w naszej szkole obfitował w różnego rodzaju wyjścia poszczególnych klas. W dniu 24.09 klasy 7a i 7b oraz w dniu 25.09 klasy 6a i 6b wzięły udział w wycieczce do Kampusu Uniwersytetu na wydział biologiczny.

Na miejscu uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w interesujących zajęciach. W ciekawy świat biologii wprowadzili nas Dr Janusz Kupryjanowicz i Dr Anna Maciejuk, prowadzący na co dzień również zajęcia ze studentami.

Czytaj więcej...

Jesienna wycieczka do muzeum


 20191001 10110601.10.2019r. uczniowie klasy IIA uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Dzieci zwiedzały wystawę. Poznały rzeźbiarską pracownię Alfonsa Karnego. Dowiedziały się, z jakich narzędzi i materiałów rzeźbiarskich korzystał. Na zakończenie uczestniczyły w warsztatach „W pracowni rzeźbiarza” w czasie których mogły stworzyć swoją rzeźbę z gliny.

Będąc w pobliży parku Planty nie mogliśmy oprzeć się pokusie i zorganizowaliśmy wesołą zabawę wśród jesiennych liści.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


20190924 115927W dniu 24.09.2019 r. odbyły się poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą, Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Wybory Opiekuna Samorządu. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, przekonali się oni, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W wyborach startowało 20 kandydatów. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VIII. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.Uzyskano następujące wyniki:

Przewodniczącą SU została – Iwanowicz Vanessa – 149 głosów

I zastępcą przewodniczącego – Tur Julia – 77 głosów

II zastępcą przewodniczącego – Gontar Dominika – 60 głosów

Czytaj więcej...

Debata


 71331887 2486374731453608 1987453295400058880 nW piątek 27 września 2019r. odbyła się debata uczniowska dotycząca „Moich potrzeb i problemów-jak szkoła może mi w nich pomóc?”. Gościem specjalnym była Członkini Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka dr hab. Alicja Korzeniecka-Bondar - prodziekan Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, która wspierała nas swoją wiedzą i pomysłami.  Obszary, które szczególnie nas interesowały, to: zdrowie, ekologiczny styl życia, budowanie poczucia własnej wartości oraz odpowiedzialności za własny rozwój, wychowanie patriotyczne i obywatelskie, relacje-kształtowanie postaw społecznych oraz bezpieczeństwo. Wymiana myśli i oczekiwań podczas debaty umożliwiła budowanie pozytywnych relacji nie tylko między uczniami, ale również  między uczniami a nauczycielami. Potrzeby uczniów wypracowane podczas debaty zostały ujęte w Programie Wychowawczo Profilaktycznym, który jest naszym wspólnym dobrem.

Czytaj więcej...

sprytne


DSC 001427.09.2019r. uczniowie klasy 3 b i 6c uczestniczyli w zajęciach informatycznych, na których testowali program „Sprytne główki”.

Program Accelium to wciągające zajęcia wykorzystujące komputerowe gry strategiczne , które wyposażają dzieci w praktyczne metody , dzięki którym dzieci tworzą lepsze nawyki myślenia i działania. Program „Sprytne główki” uczy technik skutecznego myślenia oraz rozumienia swoich emocji i wpływania na nie.

Czytaj więcej...

Piłkarze Jagiellonii Białystok w naszej szkole


 Resized 20190927 102547W piątek 27 września, naszą szkołę odwiedzili mili goście. Na zaproszenie nauczyciela wf Marka Sawickiego przybyli do nas piłkarze "Jagiellonii" Białystok - Patryk Klimala i Ivan Runje. Piłkarze odpowiadali na pytania naszych uczniów, a potem sami zadawali pytania. Padło np. takie pytanie: Jak Ivan spędza wolny czas? Uczniowie za dobre odpowiedzi otrzymali od naszych gości nagrody. Na koniec spotkania można było uzyskać autograf i zrobić zdjęcie ze sportowcami. Widać, że nasi uczniowie kibicują  piłkarzom "Jagiellonii, gdyż kolejki po autograf były bardzo długie, a uśmiechy na ustach dzieci świadczyły o tym, że spotkanie bardzo im się podobało.

Czytaj więcej...

24.09.2019 r.  WIZYTA W MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU KLASY 1B.


 469 lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski. Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. 

W związku z tymi wydarzeniami klasa 1 B postanowiła odwiedzić Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji na temat trudnych losów  naszych przodków.

Czytaj więcej...