Ogólnopolski projekt ekologiczny „Tradycyjny Sad”


 logoW r. szk. 2019/2020 i 2020/2021 nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Tradycyjny Sad”. Jest on organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Nadrzędnym celem działań uczestników jest zachowanie i dbanie o dawne, rodzime odmiany drzew owocowych. Zwieńczeniem działań projektowych jest założenie mini sadu z wybranymi odmianami drzew.

W projekt zaangażowani są uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII a : Anna Czyżewska, Julia Tur, Natalia Taranta, Monika Kamieńska, Vanessa Iwanowicz, Anna Malinowska, Małgosia Filinowicz, Zosia Mazurek, Amelia Szydłowska, Martyna Stankiewicz, którzy tworzą zespół „Śliwki Sabinki”. Opiekunką uczniów i koordynatorką działań w naszej szkole jest nauczycielka biologii - pani Sabina Sapkowska.

Czytaj więcej...

IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA BIAŁEGOSTOKU

W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM


IMG20200309124131Dnia 9 marca 2020 roku na hali Szkoły Podstawowej nr 49, ul. Armii Krajowej odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Indywidualnym Tenisie Stołowym.

Nikola Stachurska kl. 7b zajęła II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Patrycja Cichoń kl. 6b zajęła VIII miejsce w Igrzyskach Dzieci.

Dwie zawodniczki uzyskały awans do finału wojewódzkiego.

 

W zawodach wystartowały:

Dominika Gontar kl. 6b zajęła X miejsce

Zofia Fidziukiewicz kl. 6b zajęła XII miejsce

Trenerem zawodniczek była p. Edyta Ługowska-Marczuk.

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...

Tradycyjny Sad


 TS 3 baner

Nasza szkoła bierze udział w trzeciej edycji projektu „Tradycyjny Sad” i zarazem ogólnopolskim konkursie grantowym.

"TRADYCYJNY SAD" to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Czytaj więcej...

VI Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dzieci do lat 6


 FB IMG 1583172430667W niedzielę 01.03.2020 na stadionie miejskim w Białymstoku odbyły się „VI Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dzieci do lat 6”.

W turnieju wzięło udział 52 przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowało 8 przedszkolaków z dwóch grup przedszkolnych.

Nasza reprezentacja wywalczyła:

W klasyfikacji ogólnej Dziewcząt do lat 6:

III miejsce – Kornelia​ Puławska ​ (Grupa „Zuszki”).

VII miejsce – Aleksandra Moszczyńska ​ (Grupa „Zuszki”).

VIII miejsce – Wiktoria Andrysewicz ​ (Grupa „Zuszki”).

W klasyfikacji ogólnej Chłopców do lat 6:

IV miejsce – Mateusz ​Szekowski   ( Grupa „Smyki” ).

V miejsce – Dawid Ignatiuk ( Grupa „Zuszki”).

W klasyfikacji Drużynowej do lat 6:

 III miejsce – Reprezentacja Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku

Skład Reprezentacji Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 51 na „VI Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dzieci do lat 6”:

Czytaj więcej...

Dzień Języka Ojczystego


 20200226 10413121 lutego przypada Dzień Języka Ojczystego, w związku z tym biblioteka przygotowała warsztaty kreatywnego pisania i poprawności językowej.
Wzięli w nich uczniowie klas VIa, VIb, VIc oraz VIIa. Należało  podczas słuchania dialogu"wyłapać" błędy językowe , rozwiązać  quiz, napisać krótki tekst wg. podanych wskazówek oraz ułożyć slogan na zasugerowany temat czyli Loesje.
Warsztaty przebiegały w dynamicznej i żywej atmosferze. Dodatkowo uczniowie zapoznali się książkami związanymi z tematem np.: "Gimnastyka dla języka", "Ortografia inaczej", "Części mowy czyli wierszowany samouczek"czy "45 puknięć w głowę - słowa i pojęcia które warto znać".

Czytaj więcej...

IV Festiwal Literacki "Autorzy i książki"


20200206 122949IV Festiwal Literacki "Autorzy i książki", organizowany przez Książnicę Podlaską nie mógł być nie zauważony przez naszą bibliotekę.
Uczennice z klasy VII a wzięły udział w warsztatach kreatywnego pisania "Loesje", natomiast młodsi uczniowie, z klasy IIId, w spotkaniu autorskim z poetką Józefą Drozdowską. Przy okazji udzieliliśmy wywiadu Radiu "I" oraz zwiedziliśmy obiekt.
Wyniesione z zajęć doświadczenia zostaną wkrótce wykorzystane podczas Dnia Języka Ojczystego.

Czytaj więcej...

„Mój Pierwszy Turniej Szachowy 2020”


a08.02.2020 w sobotę odbył się „Mój Pierwszy Turniej Szachowy 2020” na stadionie miejskim w Białymstoku. W turnieju wzięło udział 80 przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowało 31 przedszkolaków z czterech grup przedszkolnych. Reprezentacja Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku wywalczyła cztery puchary:

Grzegorz Borkowski​ za zajęcie III miejsca w klasyfikacji ogólnej (Grupa „Zuszki”).

Dawid ​Ignatiuk​za zajęcie II miejsca w klasyfikacji rocznika 2014 (Grupa „Zuszki”).

Kornelia​ Puławska ​za zajęcie II miejsca w klasyfikacji rocznika 2014 – dziewczynki (Grupa „Zuszki”).

Aleksandra​ Moszczyńska ​za zajęcie III miejsca w klasyfikacji rocznika 2014 - dziewczynki (Grupa „Zuszki”).

Przedszkolaki dzielnie walczyły do końca! Każdy z nich wrócił do domu z medalem, dyplomem, oraz z książką. Serdecznie gratuluję dzieciakom za ich tak owocny, szachowy debiut, zwycięstwa i zdobyte punkty w ich pierwszym turnieju szachowym. Dziękuję rodzicom, za wsparcie, zaangażowanie i pomoc techniczną. Załączam serdeczne podziękowania Panu Tomaszowi Kozłowskiemu za współudział w turnieju.

Czytaj więcej...