Światowy Dzień Pozdrowień i Życzliwości


20211122 113703W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pozdrowień i Życzliwości, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Z racji tego, iż w tym roku przypadał on w niedzielę, w piątek członkowie Samorządu Uczniowskiego pozbierali wśród uczniów kartki i listy z pozdrowieniami oraz życzeniami. Wykonali również plakat nawiązujący do tego święta.

Z kolei poniedziałek roznieśli adresatom przesyłane kartki i listy. Natomiast poprzez radio Węzeł przybliżyli wszystkim jego ideę, zachęcili do przekazywania pozytywnych emocji i puszczali wesołe, optymistyczne piosenki. Dla podkreślenia tego święta większość uczniów i nauczycieli była ubrana żółto lub miała elementy ubioru w takim kolorze. Wszyscy byli uśmiechnięci i mili dla siebie.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


1

W dniu 19 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, które w tym roku przypada na sobotę 20 listopada.

Dokładnie 32 lata temu światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, uchwalając Konwencję o prawach dziecka. Konwencja przyczyniła się do poprawy życia dzieci na całym świecie, a dzień rocznicy jej uchwalenia jest co roku obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto jest okazją przypomnienia, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.

Z tej okazji zarówno uczniowie jak i nauczyciele dla podkreślenia tego święta i solidarności byli ubrani na niebiesko. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wykonali plakat, a w każdej klasie i w przedszkolu odczytali prawa i obowiązki dzieci, a przy okazji przypomnieli o prawach i obowiązkach ucznia.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Światowi Dzień Tolerancji


 dt21W dniu 16.11 Samorząd Uczniowski przypomniał społeczności szkolnej o Światowym Dniu Tolerancji. W tym dniu członkowie samorządu odczytali w poszczególnych klasach informacje dotyczące genezy i idei tego święta, zachęcając do refleksji na temat własnych zachowań.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony od 16 listopada od 1995r. , po przyjęciu przez państwa członkowskie UNESCO Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Głównym celem tego dnia jest uświadamianie społeczeństwa o niebezpieczeństwie związanego z konsekwencjami dyskryminacji. Ten czas może jest też okazją do głębszej refleksji na temat nietolerancyjnych zachowań w wielu aspektach.

Czytaj więcej...

Dzień Zdrowego Śniadania


 received 633364218031589Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność naszej szkoły do obchodów z okazji Dnia Zdrowego Śniadania, który odbył się 08.11.2021r. W tym dniu wszyscy uczniowie mieli tylko zdrowe przekąski i kanapki. Do działań włączyły się szczególnie klasy 4c, 5a i 8c, które wykonały dodatkowo zaproponowane przez samorząd zdrowe sałatki. Uczniowie przygotowali posiłki zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i ze smakiem spożyli je w swoim towarzystwie na godzinach wychowawczych.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Pasowania na Świetlika


 1636917498727W dniu 27.10.2021 oraz 29.11.2021 w naszej świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość "Pasowania na Świetlika", które miało na celu przyjęcie do grona świetlików uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści wzięli udział w kilku konkurencjach, zabawach, tańcach oraz zdrowym poczęstunku.     

Najważniejszą częścią imprezy było uroczyste pasowanie zaczarowanym ołówkiem, po którym każdy świeżo upieczony świetlik otrzymał ,,Medal Świetlika".

Czytaj więcej...

SP 51 Mistrzem Białegostoku w Pucharze Tymbark „ Z podwórka na stadion” !!!


IMG 7381W dniu 10 listopada 2021 roku na boiskach MOSP-u odbył się turniej piłki nożnej chłopców Tymbark „Z podwórka na stadion” – etap miejski. W turnieju tym w kategorii U-10 uczestniczyła nasza szkoła która awansowała do etapu wojewódzkiego. Nasza „ekipa” odniosła zwycięstwa 5:3 i 3:0, zdobyła 6 pkt i zajęła I miejsce. Etap wojewódzki odbędzie się na wiosnę 2022 roku prawdopodobnie w Sokółce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

 

Skład zwycięskiej drużyny:
1.Gudan Dawid
2. Haraburda Franciszek
3. Jaroszewicz Wiktor
4. Mocarski Bartosz
5. Puto Mateusz
6. Sawczuk Jakub
7. Skwarko Olaf
8. Skwira Maksymilian
9. Wnorowski Karol
10. Żukowski Aleksander

Trener: Tomasz Hryń

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z CYKLU CZTERY PORY ROKU

„Złota polska jesień”


1

Dnia 5 listopada 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu z cyklu Cztery Pory Roku „Złota polska jesień”. Zaprezentowane prace były piękne i bardzo kolorowe, jak kolorowa bywa jesień.

 I miejsce:

Karolina Gontar klasa 3 a

II miejsce:

Amelia Jachimowicz klasa I b

III miejsce:

Rozalia Strzymińska klasa I a

Wyróżnienia:

Adrianna Dernoga SP nr 32

Julia Bokłaga SP nr 50

Dawid Gudan klasa 3 a

Julia Tworkowska klasa 3 d

Patrycja Bajguz klasa 1 e

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

Organizatorzy:

Natalia Kruk

Dorota Szekalska

Czytaj więcej...

Dzień Postaci z Bajek


 received 2653180194826977W dniu 05 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Samorząd Uczniowski zaprosił do wesołej zabawy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Korytarze na przerwach zapełniły się kolorowymi postaciami z różnych bajek. Uczniowie, którzy posiadali przebranie -w nagrodę nie byli odpytywani na lekcjach. Wśród nich komisja jury składająca się z kilku członków samorządu wyłoniła najlepiej przebranych z każdej klasy. Zwycięzcy otrzymują Kartkę Niepytkę, którą mogą zrealizować na dowolnych lekcjach.
A oto zwycięzcy:

Czytaj więcej...

Wycieczka do Narwiańskiego Parku Narodowego


20211027 115907W dniu 27.10 uczniowie klas 8a i 7b pod opieką Emili Sielewoniak, Krzysztofa Gołębiewskiego i Sabiny Sapkowskiej w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Uczeń- obserwator i odkrywca” byli na wycieczce w Narwiańskim Parku Narodowym. Młodzież zwiedzanie rozpoczęła od Ośrodka Edukacyjnego „Młynarzówka” w Kurowie. Na początku w sali kinowo-konferencyjnej został wyświetlony film opowiadający o genezie powstania Narwii i walorach Parku.

Czytaj więcej...