Ogólnopolski konkurs „Wielka Liga Czytelników”


IMG 3594Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Wielka Liga Czytelników”.

W listopadzie 2018 roku do udziału w konkursie zgłosiło się 48 uczniów. Uczniowie musieli przeczytać 6 wybranych przez siebie książek i uzupełnić do nich testy, które zawierały nie tylko pytania dotyczące książek, ale też pytania interdyscyplinarne: tj. matematyczne, przyrodnicze, historyczne, kształtujące umiejętność korzystania ze słowników języka polskiego, polsko-angielskiego. By zaliczyć test, konieczne było zdobycie minimum 80 punktów.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy 1-4 i 5-8.
Do 8 stycznia uczniowie przynosili, wypełnione testy. Uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 80 punktów zdobywali sprawności czytelnicze.

28 uczniów, którym udało się zdobyć 6 sprawności czytelniczych, wzięło udział w teście kwalifikacyjnym do etapu powiatowego, który odbył się 15 stycznia w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas 1-4 pisali test do „Bajek” Ch. Perrault, zaś uczniowie klas 5-8 do „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego.

 

Laureatami konkursu i za razem przedstawicielami Naszej Szkoły na etapie powiatowym zostali:

 Klasy 1-4

Amelia Borawska, kl. 4 C

Kinga Tołwińska, kl. 4 D

Gabriel Arciszewski, kl. 2 A

Klasy 5-8

Emilia Małyszko, kl. 8 C

Kinga Baran, kl. 8 C

 

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dzięki hojności sponsorów:

- Centrum Wspinaczkowe Flash

- Crazy Cart – Drift na Torze

- Fikoland. Centrum Zabaw dla dzieci

- Klockolandia na Wesołej

- Osobliwy Dom Pana Adama

- Misja robotyka

- Szkoła Pływania Na Fali

- Szkoła Pływania ProSwim.

Wręczenie nagród odbyło się 18 stycznia, na które zaprosiliśmy także reporterkę Radia Białsytok. O naszym konkursie a także o zaletach czytania książek mogliśmy posłuchać w niedzielę 20 stycznia o godzinie 12 w Radiu Biasłystok w audycji Bajkowy południk.

https://www.radio.bialystok.pl/bajkowypoludnik/index/id/164516

Trzymamy kciuki za powodzenie naszych uczniów 28 lutego na etapie powiatowym.